close
تبلیغات در اینترنت

تصویر ثابت

پلی‌استیشن ۴ – چه انتظاراتی داریم؟
loading...

دنیایی برای جوون ایرانی

 رویداد ۲۰ فوریه‌ی سونی در نیویورک سیتی، به احتمال زیاد در مورد رونمایی از پلی استیشن ۴ خواهد بود که طلیعه دار نسل آینده‌ی کنسول‌ها است. کارخانجات تولید شایعه نیز جزئیاتی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد احتمالا نواده‌ی ایکس باکس ۳۶۰ نیز تا ژوئن ۲۰۱۳ و نمایشگاه E3 رونمایی خواهد شد. شاید مهم‌ترین خبر این باشد که هر دو کنسول امسال روانه‌ی بازار شوند. که البته در گذشته نشان داده شده است که فاصله‌ی رونمایی تا انتشار کنسول‌های بازی ۱۲۲ تا ۱۵ ماه است. به هر حال، همان‌طور که شایعات با سرعت هایپ حرکت…

پلی‌استیشن ۴ – چه انتظاراتی داریم؟

 رویداد ۲۰ فوریه‌ی سونی در نیویورک سیتی، به احتمال زیاد در مورد رونمایی از پلی استیشن ۴ خواهد بود که طلیعه دار نسل آینده‌ی کنسول‌ها است.

کارخانجات تولید شایعه نیز جزئیاتی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد احتمالا نواده‌ی ایکس باکس ۳۶۰ نیز تا ژوئن ۲۰۱۳ و نمایشگاه E3 رونمایی خواهد شد.
شاید مهم‌ترین خبر این باشد که هر دو کنسول امسال روانه‌ی بازار شوند. که البته در گذشته نشان داده شده است که فاصله‌ی رونمایی تا انتشار کنسول‌های بازی ۱۲۲ تا ۱۵ ماه است. به هر حال، همان‌طور که شایعات با سرعت هایپ حرکت می‌کنند، ممکن است کنسول‌ها هم با همین سرعت برسند.

شش سال و نیم [مترجم: خانم نویسنده مثل این‌که نیاز است دوباره سری به تقویم بزنید، از ۲۰۰۵ تا کنون نزدیک به ۸ سال گذرانده‌ایم، شما شش سال و نیم پیش را به یاد می‌آورید؟ @Argada: با تشکر!] پیش را به یاد بیاورید. زمانی‌که مایکروسافت با عرضه‌ی کنسول خود سونی را در این زمینه پشت سر گذاشت و کنسول آماده‌ی مرگ (اشاره به حلقه‌ی قرمز مرگ: سه چراغه شدن) خود را در نوامبر ۲۰۰۵ وارد بازار کرد، و سونی همین رویداد را در سال بعد با پلی‌استیشن ۳ تکرار کرد، با این تفاوت که حلقه‌ای در کار نبود. در حرکتی وابسته به عرضه‌ی “اولین” کنسول نسل بعد، در قسمت دیدگاه‌های یک ویدئو در سایت یوتوب، سونی خاطر نشان کرد که پلی‌استیشن ۴ اولین کنسول خواهد بود و در سال ۲۰۱۳ خبردار خواهیم شد.
جامعه‌ی گیمی چه آماده‌ی شنیدن خبر عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد باشد و چه نباشد، این کنسول‌ها دارند می‌آیند. سونی در رویدادی که در ۲۰ فوریه‌ (۲ اسفند) در نیویورک ترتیب داده است، به احتمال زیاد از کنسول بعدی خود رونمایی خواهد کرد. و ما اولین اطلاعات را از این کنسول به دست خواهیم آورد. اما، تا این لحظه خبرها و شایعات زیادی پیرامون این کنسول وجود دارد که ما را بر آن داشت تا این مقاله را منتشر کنیم.

چه چیزهایی را می‌دانیم؟

به طرز غیر منتظره‌ای چیز زیادی نمی‌دانیم. در آخرین گزارش‌های به دست آمده، گفته شده است که پلی‌استیشن ۴ بر روی “گزینه‌های جدید بازی کردن” تمرکز می‌کند. اما این به چه معناست؟ به دنبال ایده‌ی استفاده‌ی همزمان از چند صفحه نمایش [همانند Wii U] می‌گردیم که سونی می‌تواند آن را از طریق پلی‌استیشن ویتای شما و یک تبلت سونیتان و یا تلفن همراه هوشمند سونی محقق کند. این شرکت گذشته‌ی روشنی در زمینه‌ی برقراری ارتباط بین دستگاه‌های مختلف دارد و این می‌تواند روزنه‌ای باشد برای باور کردن این مسئله که شاید سونی می‌خواهد تجربیات این گذشته را بهبود بخشد.

سونی همچنین اشتیاق خود را برای تحقق ایده‌ی اتاق زندگی “مرکز اعصاب” با پلی‌استیشن ۴ نشان داده است. [مترجم: منظور تمرکز دستگاه‌های مدیا در یک جا و وارد کردن تصاویر در این اتاق از منابع مختلف بر روی در و دیوار است] همین مسئله جا را برای تعداد زیادی احتمال دیگر باز می‌کند. آیا پلی‌۴ می‌تواند آغازگر سرویس شایعه شده‌ی تلویزیون آنلاین سونی باشد، یا احتمالا به عنوان یک DVR استفاده شود؟

شکی نیست که دستگاه‌های نسول بعد قادر خواهند بود تا بافت‌های زیبا تری را رندر کنند، محیط‌های نورپردازی پیچیده تر را پردازش کنند، فیزیک واقع‌گرایانه‌تری را به نمایش بگذارند و دیگر انتظارات چشم نوازانه‌ی ما را براورده کنند، ولی آیا جهش گرافیکی این نسل به اندازه‌ی نسل قبل دراماتیک خواهد بود؟ احتمالا خیر.
البته که کمی احمقانه به نظر می‌رسد که بگوییم گرافیک نسل بعد شگفت‌زده‌تان نمی‌کند، ولی، شاید این ایده که انتظار زیادی از ماشین‌های نسل بعد در این زمینه نداشته باشیم و تصورات فضایی نکنیم بهتر باشد. می‌دانید که علی رغم این‌که پلی‌استیشن ۳ دقیقا یک سال بیشتر از ایکس‌باکس ۳۶۰ فرصت برای توسعه و ساخت داشت، به اضافه‌ی شانس بیشتر روی کاغذ [به واسطه‌ی سابقه‌ی سونی در تکنولوژی ساخت کنسول] ؛ حتی دقیق‌ترین چشمان هم نمی‌توانند تفاوت زیادی بین گرافیک بازی‌های دو کنسول تشخیص دهند. در واقع، حتی اثبات‌های فراوانی در این نسل بوده است مبنی بر این که ایکس‌باکس ۳۶۰ گرافیک بهتری را در عناوین مولتی پلتفرم به نمایش گذاشته است.

آیا پلی‌استیشن ۴ با یک بلوری-درایو به بازار عرضه می‌شود؟ محتمل ترین جواب بله است، و آن هم به خاطر این‌که هنوز هر اشتیاقی برای از میان برداشتن مدیای فیزیکی و قابل حمل به خاطر این‌که هنوز زمان قابل اعتماد و سریع دانلود در تمام دنیا به تحقق نپیوسته است -حتی در بسیاری از مناطق امریکا- غیرقابل تحقق است. وال‌استیریت ژورنال در شماره‌ی ۱ فوریه‌ی خود این مسئله را کم و بیش تایید کرد و گفت که ایده‌ی “کاملا ابری” برای بازار گیمینگ بسیار نابالغ بود. این یعنی، هنوز فکر می‌کنیم که تعدادی سرویس عرضه‌ی دیجیتالی مدیا (بازی) توسط سونی در روز اول ممکن است فعال باشند. همچنین، به این نکته هم فکر کنید که ممکن است سونی از سرویس ابری خود برای چیزهای کوچک‌تری همچون عرضه‌ی بسته‌های الحاقی، ذخیره‌ی بازی‌ها و … در پلی‌استیشن ۴ استفاده کند.

همچنین مقدار قابل توجهی اطلاعات در این باب که چه انتظاری از کنترلر پلی‌استیشن ۴ داشته باشیم وجود دارد. شمایل اصلی “دوال شاک” سه نسل است که با ما همراه بوده، پس جای تعجب ندارد اگر این شمایل را در این نسل هم ببینیم. اما قطعا چیزهایی به آن اضافه می‌شود که آن هم جای تعجب ندارد. کنترل لمسی، ویتا را تحت سلطه‌ی خود قرار داد، بنابراین بعید نیست که ما صفحه‌ی لمسی را در دوال شاک بعدی شاهد باشیم.
برخی از گزارش‌ها، پیشنهاد می‌دهند که کنترلر بعدی آنالوگ‌استیک‌های جداشدنی را به همراه خواهند داشت. برخی از اعضای با استعداد فروم نئوگف هم طرح‌هایی جالب از کنترلر احتمالی این دستگاه ارائه داده‌اند که در روی آن یک صفحه‌ی لمسی به مانند ویتا دارد. البته، این طرحی از واقعیت خیلی هم دور نیست و گیم‌اسپات در مقاله‌ای توضیح داده است که این کنترلر، احتمالا یک LCD لمسی در روی خود خواهد داشت و سنوسرهای بیومتریک را نیز پیشنهاد داده است. [مترجم: طرح‌های احتمالی لو رفته از دسته را ببینید]

بعد از همه چیز به زمان و قیمت احتمالی می‌رسیم. که در این زمان تنها حدس‌های ماست. هر کس می‌تواند به این بیندیشد که سونی از عرضه‌ی بد پلی‌۳ درس گرفته است و دیگر قصد ندارد در ازای کنسول ۶۰ گیگ ۶۰۰ دلار پول بگیرد. حدس اصلی ما این است که سونی قیمت پلی‌۴ را تا حد ممکن به ۴۰۰ دلار نزدیک می‌کند. دوست داشته باشید یا نه، احتمال عرضه‌ی چند مدل همزمان با قیمت‌های مختلف هم وجود دارد تا سونی از چند جهت احتمال شکست را کاهش دهد. در مورد زمان عرضه هم اکنون همه‌ی انگشت‌ها به سمت تعطیلات ۲۰۱۳ می‌رود.

با این‌که ما می‌توانیم کل هفته را به حدس در مورد رویداد ۲۰ فوریه‌ی سونی و پلی‌استیشن بعدی بگذرانیم، اما، فاکتورهایی هستند که واقعا پلی استیشن ۴ برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارد. در قسمت بعدی مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

منتظر قسمت بعدی “چه باید باشد” باشید …

درباره اخبار بازی ,
mehdi بازدید : 108 شنبه 28 بهمن 1391 زمان : 19:32 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
این سایت با هدف دسترسی آسان به همه چیز(دانلود،اخبار، فیلم،موزیک،پیامک،آهنگ پیشواز،ورزش و خیلی مطالب مفید دیگه)در یک سایت برای همه جوونای ایرانی طراحی شده.که امیدوارم با یاری شما این هدف رو خیلی زود تحقق ببخشیم.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1133
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 128
 • آی پی امروز : 37
 • آی پی دیروز : 49
 • بازدید امروز : 544
 • باردید دیروز : 414
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 11
 • بازدید هفته : 958
 • بازدید ماه : 16,579
 • بازدید سال : 66,289
 • بازدید کلی : 9,574,113